Academic Experience

Accolades

Innovation in Special Needs Education Award

Events-MLZS Goa

Feb 11 2021

India's Most Admirable Education Brand 2020

Events-MLZS Goa

Feb 11 2021



Achievements

Digital Citizenship Programme Week

15 Feb 2021

Student Name Class/Section Achievement
SAKSHI YADAV CLASS 5 / 5A Participation

Recitation Competition

30 Jan 2021

Student Name Class/Section Achievement
FALISHA AHMED CLASS 2 / 2A First Prize

CCA NOVEMBER [ Diya Decoration ]

02 Nov 2020

Student Name Class/Section Achievement
HRIDAYANSH DEEPAK TIWARI CLASS 1 / 1B First Prize
LAKSH MAYUR BALPANDE CLASS 1 / 1A First Prize
FALISHA AHMED CLASS 2 / 2A First Prize
ARYA PANKAJ NAGPURE CLASS 2 / 2A Second Prize
RISHI SHIRPURWAR CLASS 1 / 1B Second Prize
PARIDHEE RAGHVENDRA SHESHWAR CLASS 1 / 1A Second Prize
VEDANT SUBHASH TANPURE CLASS 2 / 2A Third Prize
SANJEEVANI SANJAY ZADE CLASS 2 / 2A Third Prize
ACHINTY RAHUL MANKAR CLASS 1 / 1B Third Prize
AARAV VISHAL JUNANKAR CLASS 1 / 1A Third Prize

CCA NOVEMBER [ FLOWER RANGOLI ]

02 Nov 2020

Student Name Class/Section Achievement
ATHARVA ATUL BURDE CLASS 3 / 3A First Prize
NAVYA NEMICHAND GADHAVE CLASS 4 / 4A First Prize
KRUPA HARISH GANDECHA CLASS 4 / 4A Second Prize
SHRIYADITA SAMEER PARDHI CLASS 3 / 3A Second Prize
KHUSHEE SHAILESH MAHAKALKAR CLASS 5 / 5A Second Prize
DIA HITESH MISHRA CLASS 4 / 4A Third Prize
AGAMYA ASHOK UPADHYAY CLASS 4 / 4A Third Prize
TIKSHIKA NITIN GAVHANE CLASS 3 / 3A Third Prize
AVANI YOGESH KALE CLASS 3 / 3A Third Prize
AASTHA PAVAN RAI CLASS 5 / 5A Third Prize

CCA NOVEMBER [ Toran Making ]

02 Nov 2020

Student Name Class/Section Achievement
AAYUSHI HITESH MISHRA CLASS 5 / 5A First Prize
KHUSHEE SHAILESH MAHAKALKAR CLASS 5 / 5A Second Prize
AASTHA PAVAN RAI CLASS 5 / 5A Third Prize
PALAK ASHISH GHOTE CLASS 5 / 5A Third Prize

CCA SEPTEMBER [ Extempore ]

15 Sep 2020

Student Name Class/Section Achievement
VAIDIK PANKAJ ARMARKAR CLASS 5 / 5A First Prize
VIJAYA THAKUR CLASS 6 / 6A First Prize
KHUSHEE SHAILESH MAHAKALKAR CLASS 5 / 5A Second Prize
NUPOOR RITESH FULZELE CLASS 6 / 6A Second Prize
AASTHA PAVAN RAI CLASS 5 / 5A Third Prize
RIDHISHA ROBERT JAMGADE CLASS 6 / 6A Third Prize

CCA SEPTEMBER [ Prayer Recitation ]

15 Sep 2020

Student Name Class/Section Achievement
TIKSHIKA NITIN GAVHANE CLASS 3 / 3A First Prize
KRUPA HARISH GANDECHA CLASS 4 / 4A First Prize
ATHARVA ATUL BURDE CLASS 3 / 3A Second Prize
SHLOK MANISH JESWANI CLASS 4 / 4A Second Prize
DHAIRYA AMIT CHOUDHARI CLASS 4 / 4A Third Prize
HIRAL SUMEDH LAKADE CLASS 3 / 3A Third Prize

CCA SEPTEMBER [Fancy Dress Competition]

15 Sep 2020

Student Name Class/Section Achievement
HRIDAYANSH DEEPAK TIWARI CLASS 1 / 1B First Prize
AARAV VISHAL JUNANKAR CLASS 1 / 1A First Prize
TALISH RAVIKUMAR UTTALWAR CLASS 2 / 2A First Prize
PANKTI BORKAR CLASS 1 / 1A Second Prize
GARGI NITIN AMGAONKAR CLASS 1 / 1B Second Prize
AARADHYA PAVAN RAI CLASS 1 / 1B Second Prize
ADITI PIYUSH CHAUDHARI CLASS 2 / 2A Second Prize
VEDANT SUBHASH TANPURE CLASS 2 / 2A Third Prize
MAYANK DEEPAKCHAND JOSHI CLASS 1 / 1A Third Prize
VEDANSHREE RAVIKUMAR BAWANE CLASS 1 / 1B Third Prize
RISHI SHIRPURWAR CLASS 1 / 1B Third Prize

CCA - July 2020

15 Jul 2020

Student Name Class/Section Achievement
NUPOOR RITESH FULZELE CLASS 6 / 6A First Prize
DIA HITESH MISHRA CLASS 4 / 4A First Prize
AARAV VISHAL JUNANKAR CLASS 1 / 1A First Prize
PRATHMESH RAJENDRA KUTEMATE CLASS 2 / 2A First Prize
DAKSH VIJAY KALBANDE CLASS 3 / 3A First Prize
AHANT SANJAY GAJGHATE NURSERY / Nursery First Prize
KHUSHEE SHAILESH MAHAKALKAR CLASS 5 / 5A First Prize
UNNATI UDAY KHAIRKAR JUNIOR KG / JKG First Prize
ISHWARI VINESH POTE JUNIOR KG / JKG First Prize
SUHANEE SAHASRABUDDHE SENIOR KG / SKG First Prize
HRIDAYANSH DEEPAK TIWARI CLASS 1 / 1B First Prize
ARYAN ANAND ASAWA CLASS 6 / 6A Second Prize
ABEER RAHUL NAGRAJ SENIOR KG / SKG Second Prize
RISHI SHIRPURWAR CLASS 1 / 1B Second Prize
TIKSHIKA NITIN GAVHANE CLASS 3 / 3A Second Prize
RICHELLE ROHIT BAWARIYA JUNIOR KG / JKG Second Prize
ANUSH SHRIKANT GAWHANE CLASS 1 / 1B Second Prize
PARIDHEE RAGHVENDRA SHESHWAR CLASS 1 / 1A Second Prize
AARNA AMAR KARMORE SENIOR KG / SKG Second Prize
AGAMYA ASHOK UPADHYAY CLASS 4 / 4A Second Prize
ATHAANG AJAY NARULE JUNIOR KG / JKG Second Prize
VEDANT SUBHASH TANPURE CLASS 2 / 2A Second Prize
TALISH RAVIKUMAR UTTALWAR CLASS 2 / 2A Second Prize
KRUPA HARISH GANDECHA CLASS 4 / 4A Second Prize
VAIDIK PANKAJ ARMARKAR CLASS 5 / 5A Second Prize
AAHANA TUSHAR SHEGAONKAR NURSERY / Nursery Second Prize
SANVED AMIT KHIRSAGAR CLASS 5 / 5A Second Prize
AVANI YOGESH KALE CLASS 3 / 3A Second Prize
ATHARVA ATUL BURDE CLASS 3 / 3A Third Prize
REYANSH HIMANSHU ANWEKAR NURSERY / Nursery Third Prize
NAKSHTRA AMIT KSHIRSAGAR JUNIOR KG / JKG Third Prize
ARNAV SUBHASH JAISWAL CLASS 4 / 4A Third Prize
JAIVAL PRASANNA ATALKAR CLASS 5 / 5A Third Prize
SHIVANSH MAHESH MOHARE CLASS 1 / 1B Third Prize
PRIYANSH MAHESH kHOBRAGADE CLASS 1 / 1B Third Prize
PANKTI BORKAR CLASS 1 / 1A Third Prize
SAKSHAM BHUPAL RAMTEKE CLASS 1 / 1A Third Prize
SANJEEVANI SANJAY ZADE CLASS 2 / 2A Third Prize
SWAYAM SANTOSH DAKHANE CLASS 3 / 3A Third Prize
FALISHA AHMED CLASS 2 / 2A Third Prize
DHAIRYA AMIT CHOUDHARI CLASS 4 / 4A Third Prize
KARTIK MOHIT SHARMA SENIOR KG / SKG Third Prize
SATVIK AMBAR DHAVALE SENIOR KG / SKG Third Prize
ADVIKA VIJAY KALBANDE NURSERY / Nursery Third Prize
RIYA SACHIT DIXIT JUNIOR KG / JKG Third Prize
AASTHA PAVAN RAI CLASS 5 / 5A Third Prize
SPARSH KUMBHALKAR CLASS 5 / 5A Consolation Prize
RUDRA SUMEET PATIL CLASS 5 / 5A Consolation Prize
AUGSTYA RAJKUMAR LOHI CLASS 5 / 5A Consolation Prize
REVATI RANJEET ITANKAR CLASS 5 / 5A Consolation Prize
PALVIT KAPIL PRAJAPAT JUNIOR KG / JKG Consolation Prize
AKSHITA CLASS 3 / 3A Consolation Prize
VARUN VENKESHWAR CLASS 4 / 4A Consolation Prize
HIRAL SUMEDH LAKADE CLASS 3 / 3A Consolation Prize
AAROHI MAHESH GAIKWAD CLASS 2 / 2A Consolation Prize
ANANYA RAVIKUMAR DHABARDE CLASS 1 / 1B Consolation Prize
ADITI PIYUSH CHAUDHARI CLASS 2 / 2A Consolation Prize
AAYUSHI HITESH MISHRA CLASS 5 / 5A Consolation Prize
VISHRUTH NANDU PADOLE CLASS 5 / 5A Consolation Prize
DHARMISHTHA A .MISHRA JUNIOR KG / JKG Consolation Prize
GARGI NITIN AMGAONKAR CLASS 1 / 1B Consolation Prize
PRANJALI SHUKLA CLASS 1 / 1B Consolation Prize
ARYA PANKAJ NAGPURE CLASS 2 / 2A Consolation Prize
SOUMYA PANKAJ NAGPURE CLASS 5 / 5A Consolation Prize
PALAK ASHISH GHOTE CLASS 5 / 5A Consolation Prize
AARAV CLASS 4 / 4A Consolation Prize
MEET NARAYAN MISHRA CLASS 5 / 5A Consolation Prize
KRESHI JENISH BERA CLASS 5 / 5A Consolation Prize
SAKSHI YADAV CLASS 5 / 5A Consolation Prize